„W całej Afryce każda większa społeczność ma własną odrębną kulturę, oryginalny system wierzeń i obyczajów, swój język i tabu, a wszystko to niezmiernie skomplikowane, arcyzawiłe i tajemnicze. Dlatego wielcy antropolodzy nigdy nie mówili „kultura afrykańska” czy „religia afrykańska”, wiedząc, że nic takiego nie istnieje, że istotą Afryki jest jej nieskończona różnorodność”[1].
"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca" Carlos Ruiz Zafon - "Cień wiatru"
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
wtorek, 16 sierpnia 2011
Tony Halik - Z kamerą i strzelbą przez MATO GROSSO
W książkach podróżniczych, najbardziej urzeka mnie możliwość poznania odmiennych kultur, ludzi i wspaniałych bajecznych miejsc. I, choć często dzielą mnie od nich tysiące kilometrów i być może nigdy nie będzie dane mi ich zobaczyć, to dzięki literaturze takiej jak ta, przenoszę się w samo ich serce.
Książka Tonego Halika „Z kamerą i strzelbą przez MATO GROSSO” jest w pewnym sensie wehikułem czasu, przenoszącym czytelnika w czasie i przestrzeni. Pozycja ta jest świetną literaturą podróżniczą. Książki autorstwa Halika łączą w sobie miłość do Indian Wojciecha Cejrowskiego oraz awanturnictwo i chęć przygód Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Mieszanka doprawdy wybuchowa, więc naprawdę nie dziwi mnie jej rezultat- ZNAKOMITY!
poniedziałek, 1 sierpnia 2011
Tiziano Terzani - DOBRANOC, PANIE LENIN!

Subskrybuj:
Posty (Atom)